Supertahmin Haberler

Espor Kulüpler Ligi Projesi Hayata Geçmeye Hazırlanıyor

321

Espor Kulüpler Ligi Projesi Hayata Geçmeye Hazırlanıyor. Futbol kulüplerinin birbirileri ile sanal dünyada kıyasıya mücadele edeceği bir ligin oluşum sinyalleri verildi.

Türkiye’de ve Dünya’da esporlara olan ilgi gün geçtikçe artmakta. Artan bu ilgiye futbol kulüpleri de kayıtsız kalmıyor. Özellikle Ali Koç’un katıldığı bir panelde yaptığı açıklamalarında sadece futbol kulüplerinin olduğu bir espor ligi kurulacak açıklamaları sanal dünyada büyük yankı uyandırdı.

Muhtemelen Espor Şampiyonlar Ligi ya da Espor Avrupa Ligi adı altında düzenlenecek olan dünyanın ilk futbol kulüpleri bazındaki espor organizasyonu olacak olan lig için şimdiden mücadele edecek bir çok takım yer alıyor. Bu takımlar arasında Türkiye’den 1907 Fenerbahçe espor, Bursaspor, Karşıyaka yer alırken, Ajax, Paris Saint-Germain, Sporting Lizbon, Manchester City, FC Schalke, Wolfsburg, West Ham United, Santos, FC Volga, Panathinaikos, Genoa, F.C. Copenhagen, AS Roma, Valencia, PSV Eindhoven gibi önemli futbol takımları yer alıyor. Barcelona espor takımının da kısa sürede kurulması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.